°C

Francja: 250 tys. gospodarstw domowych bez prądu z powodu wichur

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Envato
 

Z powodu huraganowych wiatrów na północy Francji około 250 tys. gospodarstw domowych pozostaje w czwartek bez prądu. Podmuchy wiatru powyżej 150 km/h odnotowano również w Paryżu.

Wichura poważnie zakłóciła funkcjonowanie komunikacji publicznej w stołecznym regionie Ile–de-France. Przestały kursować niektóre składy regionalnych kolei RER.

W departamencie Sekwana Nadmorska, w regionie Normandii, zanotowano podmuchy wiatru sięgające 175 km/h. W Bretanii wiatr wiał z prędkością 139 km/h.

Alerty z powodu silnego wiatru obowiązują w Paryżu i na jego przedmieściach, gdzie prędkość wiatru dochodziła do 153 km/h.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku