°C

PKP PLK: drzewa powalone na tory przez silny wiatr utrudniają przejazd pociągów

Fot. PAP/Roman Zawistowski
 

Drzewa powalone na tory przez silny wiatr w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim utrudniają przejazd pociągów - poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dodał, że służby śledzą alerty pogodowe i reagują.

Jak poinformowały w czwartkowym komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., drzewa powalone na tory przez silny wiatr na terenach województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego utrudniają przejazd pociągów. Zmiany w komunikacji występują m.in. na liniach Węgliniec – Jelenia Góra, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Szczecin – Kostrzyn. We wszystkich lokalizacjach służby techniczne PLK usuwają drzewa.

„Do godziny 14 stwierdzono 13 przypadków zmian w komunikacji. W Opolu, Poznaniu i we Wrocławiu powołane zostały specjalne zespoły składające się z przedstawicieli PLK i przewoźników, które nadzorują ruch kolejowy w regionach”

– powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Dodał, że służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na bieżąco śledzą komunikaty pogodowe. „W stałej gotowości jest ponad 160 zespołów szybkiego usuwania usterek. PLK są w kontakcie z przewoźnikami, by w przypadku wystąpienia zmian na sieci prowadzić sprawną komunikację” – zaznaczył.

Dodał, że pociągi kierowane są trasami zmienionymi, a – jeżeli sytuacja tego wymaga – przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. „Podróżni w pociągach zatrzymanych na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszych podróży” – przekazano.

W czwartek Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że do godziny 14.30 w związku z silnym wiatrem w całym kraju strażacy interweniowali ponad 3,2 tys. razy. W wyniku tych zdarzeń cztery osoby zginęły, a siedem zostało rannych.

W czwartek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty przed silnym wiatrem dla czternastu województw, wszystkich poza woj. lubelskim i w woj. małopolskim.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku