°C

Wichura w Zielonej Górze – 1 osoba ranna

fot. Piotr Kuśnierz
 

Aktualizacja:

Liczba interwencji strażaków z powodu dzisiejszej wichury w powiecie zielonogórskim wzrosła do 173, w samej Zielonej Górze interweniowali już 60 razy. Większość zgłoszeń to powalone drzewa i połamane konary. Jedna osoba jest poszkodowana. Kobieta, na którą spadła gałąź, trafiła do szpitala.

Uszkodzonych jest kilkadziesiąt samochodów .

Wiatr zrywa dachówkę z dachów i wciąż dochodzą nowe zgłoszenia. Według IMGW i RCB silny wiatr może utrzymywać się do rana. Porywy wiatru sięgają nawet 100km/h. Zielonogórscy strażacy proszą, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także zabezpieczyć balkony, tarasy i parapety. – Jeżeli możemy zostańmy w domach – mówi Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy PSP w Zielonej Górze. Jeśli i zauważymy między innymi zawalone drzewo czy inne elementy, które blokują drogę, należy zgłosić to niezwłocznie pod numer 112 lub 998.

Strażacy cały czas mają pełne ręce roboty. Do godziny 12:30 strażacy z powiatu zielonogórskiego otrzymali ponad 60 zgłoszeń dotyczących szkód wyrządzonych silnymi porywami wiatru.
– 1 osoba została lekko ranna, dodatkowo uszkodzonych zostało 5 samochodów – mówi Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy PSP w Zielonej Górze:

– Dawno nie wiało tak mocno w Zielonej Górze – mówią mieszkańcy:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku