°C

Archeologiczne badania w Szprotawie

fot. K.Gonera
 

W Szprotawie przy ruinach kościoła poewangelickiego trwają prace archeologiczne. Badania już teraz wskazują, że historia tego miejsca sięga osadnictwa kultury łużyckiej. Na miejscu pracują specjaliści z Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza.

Kościół powstał w miejscu zamku piastowskiego z przełomu trzynastego i czternastego stulecia. – Rozmowy w sprawie badań trwały już od jakiegoś czasu – mówi dyrektor świdnickiego muzeum Arkadiusz Michalak:

– Znalezione artefakty pozwoliły określić kulturę materialną mieszkańców. Świadczą one o wysokim statusie ówczesnych właścicieli – zaznacza gminny konserwator zabytków Karol Błaszczyk:

– W trakcie prac odsłoniła się także studnia – dodaje Karol Błaszczyk:

– Po zakończeniu badań obiekt będzie służyć mieszkańcom. Są już wstępne pomysły – mówi burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik:

Prace archeologiczne potrwają nawet kilka lat.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku