°C

Odzyskaj formę po COVID-19

fot. Lubuskie Centrum Pulmunologii
 

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno–Kardiologiczny w Torzymiu zbiera pochwały za organizację turnusów rehabilitacyjnych dla osób po przebytej chorobie COVID-19. Kolejną nagrodą za to innowacyjne przedsięwzięcie był tytuł Lubuskiego Lidera Innowacji. Nagrodę przyznała Zachodnia Izba Przemysłowo - Handlowa.

– „Odzyskaj formę – program zindywidualizowanej rehabilitacji stacjonarnej po przebytej chorobie COVID-19” to innowacyjny program zdrowotny, który został opracowany i wdrożony właśnie w Torzymiu. Jest odpowiedzią na problemy zdrowotne, z jakimi przyszło się borykać pacjentom po zakażeniu – tłumaczy Katarzyna Lebiotkowska, prezes szpitalnej spółki.

Katarzyna Lebiotkowska dodaje, że analizy wskazują, iż większość pacjentów po przebytym COVID-19 i opuszczeniu szpitala zmaga się z wieloma różnorodnymi skutkami choroby, z pogorszeniem sprawności poznawczej, problemami ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Konieczne są dłuższe badania monitorujące stan zdrowia większej liczby pacjentów po przebyciu COVID-19.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku