°C

Ogrzewalnia od listopada, wcześniej – jeśli przymrozi

Fot. RW

Nocują w w bunkrach, w ogródkach działkowych, czasem u znajomych, na dworcu – od 1 listopada bezdomni z Żagania będą mogli spędzać noce w ogrzewalni. I tak do końca zimy. 

Jak mówi Piotr Puchalski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, jeśli mrozy przyjdą wcześniej, ogrzewalnia zostanie uruchomiona szybciej. Po pierwszym sezonie jej działania widać, że potrzebujących jest bardzo dużo, a ich liczba rośnie:

Jednym z opiekunów w ogrzewalni będzie Rafał Rudka, jeszcze rok temu bezdomny, który obecnie mieszka w mieszkaniu readaptacyjnym i pracuje społecznie, dogląda lokali i pomaga potrzebującym:

W ogrzewalni można również skorzystać z łazienki, wykąpać się, przebrać w czyste ubrania, napić gorącej herbaty.
Jak dodaje kierownik OPS, do ogrzewalni wstęp po alkoholu jest wzbroniony:

Tu również prośba do mieszkańców o przynoszenie ubrań dla osób korzystających z ogrzewalni. Lokal otwarty będzie codziennie od godz. 18 do godz. 8 dnia kolejnego.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku