°C

Więcej światła w Kargowej

fot. UM Lubień Kujawski
 

Duże środki angażuje samorząd Kargowej w celu poprawy jakości oświetlenia w gminie. Chodzi zarówno o stawianie nowych lamp, jak i wymianę starych, na nowocześniejsze źródła światła.

– Ma to poprawić komfort życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo kierowców, bo lampy wymieniane będą m.in. na ulicach, które są w ciągu drogi krajowej nr 32 – mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Lampy pojawią się także na ulicy Kilińskiego w Kargowej, gdzie do tej pory oświetlenia ulicznego nie było. Będzie tam 17 słupów, na których zamontowanych zostanie 19 lamp. W tym roku władze Kargowej na modernizację oświetlenia w gminie wydadzą 400 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku