°C

Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej

 

Zakończyły się Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej. To już siódma edycja wydarzenia propagującego tradycje i kulturę łowiecką. Był jarmark myśliwski, przegląd sygnalistów i smaczna kuchnia.

Organizatorem imprezy był Urząd Miasta oraz Polski Związek Łowiecki. – Dziś świętujemy, ale na co dzień to ciężka praca – mówi łowczy okręgowy PZŁ Jacek Banaszek:

Jedną z przyciągających uwagę atrakcją był konkurs gry na rogu. – Róg myśliwski jest po to, aby móc się komunikować w lesie – mówi lider zespołu muzyki myśliwskiej Agnieszka Rybicka:

Podczas wydarzenia o ciekawostkach lasu mówili także przedstawiciele nadleśnictw. – Edukujemy najmłodszych przez zabawę – zaznacza Hanna Walasek z Nadleśnictwa Krzystkowice:

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. – Dowiedzieliśmy się przy okazji wielu nowych rzeczy – mówi mieszkanka miasta Katarzyna Sawicka:

Współorganizatorami imprezy był Żagański Pałac Kultury oraz Starostwo Powiatowe.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku