°C

W Zielonej Górze trwają Bachanalia Fantastyczne

Fot.: ZKF Ad Astra
 

Niemal pół tysiąca gości z całego kraju bierze udział w XXXV Bachanaliach Fantastycznych, jakie odbywają się od wczoraj w Zielonej Górze. To jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce, organizowana od samego początku przez Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

W zeszłym roku, z powodu pandemii, Bachanalia Fantastyczne odbyły się w bardzo ograniczonym zakresie. W tym roku jubileuszową imprezę udało się zorganizować w znacznie większej skali, ale uczestnicy muszą się zastosować do wielu restrykcji i obostrzeń.

Mimo tego, niemal nikt nie narzeka i wszyscy cieszą, że mogą brać udział w tym wydarzeniu:

Jednym z prelegentów tegorocznych Bachanaliów Fantastycznych jest dr Leszek Błaszkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Jak mówi, tego typu imprezy to wyjątkowe przeżycie – zarówno dla miłośników fantastyki, jak i naukowców:

Jak co roku, jednym z elementów Bachanaliów Fantastycznych będzie tzw. games room, w którym będzie można pograć w różnego rodzaju gry planszowe.

Jak mówi Mamert Janion z Zielonogórski Klubu Fantastyki Ad Astra, w tym roku do wyboru będzie ponad 400 gier. Odbędą się też liczne turnieje – zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących graczy w różnym wieku:

W tym roku Bachanaliom Fantastycznym w Zielonej Górze patronuje Jan Brzechwa, a znakiem graficznym imprezy jest guzik doktora Paj-Chi-Wo.

– Mogliśmy wybrać Stanisława Lema, ale postawiliśmy jednak na Akademię Pana Kleksa – mówi Waldemar Gruszczyński, prezes Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra:

Waldemar Gruszczyński przypomina, że w tym roku Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze mają rangę POLKONU, co oznacza, że jest to najważniejsze spotkanie miłośników fantastyki w Polsce:

Dodajmy, że uroczysta gala rozdania nagród im. Janusza Zajdla rozpocznie się dziś o godz. 19.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej, a po wydarzeniu odbędzie się tradycyjny Bal Przebierańców.

Bachanalia Fantastyczne w Zielonej Górze potrwają do jutra. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej: bachanaliafantastyczne.pl

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku