°C

Dzień Geotopu w dawnej kopalni Babina

Fot.: RDLP Zielona Góra
 

Warsztaty geologiczne, wycieczki rowerowe z przewodnikiem, ścieżka edukacyjna, a także gry i zabawy w Leśnej Osadzie - to tylko niektóre z atrakcji Dnia Geotopu, który odbędzie się dzisiaj na terenie dawnej kopalni Babina w Łęknicy.

Jak mówi Ewelina Fabiańczyk, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, impreza jest jednym z elementów transgranicznego projektu, którego celem jest m.in. rozwój turystyki na polsko – niemieckim pograniczu:

Ewelina Fabiańczyk podkreśla, że dawna kopalnia Babina to jedno z najciekawszych miejsc na terenie województwa lubuskiego, będące wyjątkowym połączeniem sił natury i działalności człowieka:

Dzień Geotopu rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa pięć godzin. Centrum wydarzeń będzie wieża widokowa przy dawnej kopalni Babina. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, a także na Facebooku.

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku