°C

Trzecia eliminacja SKS – bez nominowanych

SKS
 

W trzeciej z październikowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, żadnemu z uczestników nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania i dołączyć do panów Daniela Szymańskiego z Zielonej Góry i Marka Lasoty ze Sławy, którzy zapewnili sobie udział w finale w drugiej eliminacji. Szansa na zdobycie ostatnich nominacji do finału - za tydzień 23 października.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (16.10):
1. Kto został wybrany Piłkarzem Roku UEFA za sezon 2020/21? Odp. Zawodnik reprezentacji Włoch i londyńskiej Chelsea – Jorginho. Występujący na pozycji pomocnika Jorginho w ubiegłym sezonie wywalczył tytuł mistrza Europy oraz triumfował w Lidze Mistrzów.
2. Kto jest dyrektorem sportowym kadry narodowej koszykarzy? Odp. Łukasz Koszarek.
3. W ilu turniejach piłkarskich mistrzostw świata i mistrzostw Europy uczestniczył Łukasz Fabiański? Odp. 5 – 36-letni zawodnik rozegrał w biało-czerwonych barwach 57 spotkań. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku oraz w mistrzostwach Europy w 2008, 2016 i 2020 roku.
4. Które kolarskie wyścigi zaliczane są do tzw. monumentów? Odp. Lombardia, Mediolan-San Remo, wyścig dookoła Flandrii, Paryż-Roubaix oraz Liege-Bastogne-Liege.
5. Kto triumfował w tegorocznym szachowym Pucharze Świata FIDE i które zajmuje miejsce w rankingu Miedzynarodowej Federacji Szachowej? Odp. Wygrał Jan-Krzysztof Duda, który pokonał Rosjanina Siergieja Karjakina. Jan Krzysztof Duda został pierwszym w historii reprezentantem Polski, który triumfował w tym turnieju. W rankingu FIDE zajmuje 15 miejsce.
RANKING 2017-2021:
42 – Grzegorz (Gorzów)
39 – Marek (Gorzów)
32 – Jacek S. (Zielona Góra)
24 – Piotr (Lubiszyn)
19 – Artur (Urzuty)
12 – Marek (Sława)
11 – Daniel (Zielona Góra)
8 – Arkadiusz (Nowa Sól)
5 – Marian (Różanówka)
3 – Jacek B. (Zielona Góra)
2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)
1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym), Adrian (Sulechów).


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku