°C

„Skarby Polskiej Kultury Narodowej” w Paradyżu

 

W Paradyżu trwa uroczysta gala Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż i Dokument Radiowy pod tytułem "Skarby Polskiej Kultury Narodowej".
Dziś wyróżnionych zostanie 11 laureatów, których reportaże zwróciły szczególną uwagę jury konkursowego.

Piotr Bednarek, prezes Radia Zachód, mówi, że nadesłano kilkadziesiąt prac, co pokazuje, że polski reportaż ma się znakomicie:

Agnieszka Czarkowska, która jest członkiem jury, podkreśla, że tematyka zgłoszonych do konkursu reportaży jest bardzo zróżnicowana:

Przypomnijmy, że konkurs na celu przede wszystkim promocję twórczości nawiązującej do polskiej kultury i tradycji.

Wśród gości tego wydarzenia jest Bożena Ronowicz, przewodnicząca rady programowej Radia Zachód, która podkreśla, że reportaż radiowy to niezwykle trudny gatunek dziennikarski. Jak dodaje, wymaga rzetelności i ogromu pracy dziennikarza:

Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski, mówi, że konkurs pozwoli zwrócić uwagę nie tylko na sam reportaż, ale również pozwoli lepiej poznać odbiorcy dobra kultury narodowej:

Dodajmy, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dziennikarzy z całego kraju. Napłynęło ponad 40 prac nawiązujących do ważnych miejsc i postaci dla polskiej kultury.

Z ostatniej chwili – laureaci:
Trzecia nagroda przypadła Izabeli Patek – Radio Zachód, za reportaż „Teatr nieprowincjonalny”. Druga nagroda dla Magdaleny Skawińskiej – Polskie Radio za „Śląski Apelles”. Pierwszą nagrodę otrzymał Mariusz Kamiński – Radio Lublin za pracę „Obraza obrazu” .

Fot: Krzysztof Filmanowicz


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku