°C

Pośmiertny tytuł Honorowego Obywatela dla wójta Świdnicy

Wójt Krzysztof Stefański, luty 2020 roku Fot. A.Steciąg
 

Radni gminy Świdnica przyznali pośmiertny tytuł Honorowego Obywatela Gminy zmarłemu rok temu wójtowi Krzysztofowi Stefańskiemu.

Głosowanie w tej sprawie odbyło się wczoraj popołudniu, na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Świdnica. Jak podkreślił przewodniczący rady, Tomasz Marczewski, sesję zwołano w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, aby podkreślić m.in. zasługi zmarłego wójta dla lokalnej oświaty:

Uchwałę Rady Gminy Świdnica w sprawie nadania Krzysztofowi Stefańskiemu pośmiertnego tytułu Honorowego Obywatela Gminy przyjęto jednogłośnie. Za takie uhonorowanie swojego syna dziękowała obecna na sesji matka zmarłego wójta – Helena Stefańska:

Zdaniem Izabeli Mazurkiewicz, wójta Świdnica, Krzysztof Stefański zasłużył na tytuł Honorowego Obywatela Gminy.

– Cieszę się, że wszyscy radni poparli tą inicjatywę – dodaje:

Krzysztof Stefański był wójtem gminy Świdnica od 2018 roku. Wcześniej był m.in. radnym i przewodniczącym Rady Gminy, a także radnym powiatowym. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Zmarł 11 października ubiegłego roku w wieku 61 lat.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku