°C

Dzień Edukacji Narodowej

fot. M. Sawoch
 

Dziś obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. To okazja by podziękować wszystkim tym, którzy angażują się w naukę i wychowanie dzieci i młodzieży. W gorzowskim teatrze spotkali się pracownicy oświaty z północy regionu.

Lubuski kurator oświaty, Ewa Rawa przyznaje, że ostatnie półtora roku było szczególnie trudnym czasem dla nauczycieli. Ale wszyscy zdali egzamin na piątkę z plusem.

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do wręczenia Krzyży Zasługi i Medali za długoletnią służbę. Uhonorowano ponad 170 pracowników oświaty, którzy szczególnie angażują się w swoją pracę. Choć jak przyznają nauczyciele – dla nich najlepszą nagrodą jest rozwój i sukcesy uczniów:

Nauczycielom podziękował także wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

W województwie lubuskim pracuje około 17 tysięcy nauczycieli. W tym prawie 1900 w Gorzowie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku