°C

Żagańscy seniorzy przejęli klucze do miasta

fot. K.Gonera
 

Rozpoczął się Weekend Seniora w Żaganiu. Organizatorem tego kilkudniowego wydarzenia jest magistrat. W Pałacu Książęcym symboliczne przekazano dziś klucze do miasta najstarszym jego mieszkańcom.

Przez kilka dni zaplanowano wiele atrakcji. Piknik, wycieczka rowerowa, joga pod platanem czy kino dla seniora, to tylko część bogatej oferty proponowanych spotkań. – Seniorzy potrafią się wyśmienicie bawić – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec:

– Senior to podstawa – zaznacza Jadwiga Zaja:

– Najważniejszy w tym wieku prócz zdrowia jest kontakt z ludźmi – zaznacza Klemens Schmidke:

Oprócz Urzędu Miasta w organizację przedsięwzięcia włączyły się także Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Obozów Jenieckich, kompleks Arena oraz żagański OPS.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku