°C

Weterani z Czarnej Dywizji dla potrzebujących dzieci

fot. K.Gonera
 

Żołnierze weterani z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania odwiedzili Powiatowy Dom Dziecka w Szprotawie. Mundurowi już nie pierwszy raz wspierają podopiecznych placówki.

Wojskowi zorganizowali zbiórkę, a za pozyskane środki kupili wychowankom domu dziecka wyposażenie, które przyda się na co dzień. Były też rowery i pluszaki. – Oprócz tego, że jesteśmy żołnierzami, wielu z nas to rodzice. I nie ma nic cenniejszego, niż uśmiech dziecka – mówi starszy chorąży sztabowy Mariusz Skroński z Czarnej Dywizji :

– Będąc na misjach wielokrotnie widzieliśmy dzieci i wówczas przypominał się dom – zaznacza starszy chorąży sztabowy Marcin Trelka ze Świętoszowa:

– Wojsko nie po raz pierwszy odwiedza dzieci, ale za każdym razem są łzy wzruszenia i szczęścia – zaznacza Małgorzata Goździk, dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Szprotawie:

Jak mówią same dzieci, wyglądały dziś przez okna od samego rana czekając na wojsko:

W Powiatowym Domu Dziecka w Szprotawie obecnie przebywa 28 wychowanków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku