°C

Na wycieczkę w góry miał ich zabrać niesprawny autokar

Fot. KWP w Gorzowie
 

Niesprawny układ pneumatyczny, wycieki płynów, korozja konstrukcji pojazdu – to niektóre z usterek autokaru, który miał przewieźć kilkudziesięciu uczniów z Nowej Soli na wycieczkę w góry. W trasę nie wyruszył po kontroli policjantów – poinformowała w piątek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Autobus, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę, policjanci skontrolowali kilka dni temu. Okazało się, że z uwagi na zły stan techniczny pojazd nie powinien poruszać się po drogach.

„Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru, a jego kierowcę ukarali mandatem. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym uczniowie pojechali na wycieczkę”

– powiedziała policjantka.

Dodała, że funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym.

Kontrolę autokarów można zgłaszać w każdej z komend powiatowych i miejskich. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Na wycieczkę w góry miał ich zabrać niesprawny autokar | Radio Zachód

Fot. KWP w Gorzowie


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku