°C

47. Biesiada Koźlarska

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu kozła
 

Nądnia w gminie Zbąszyń będzie od dziś gospodarzem 47. Biesiady Koźlarskiej. To spotkanie muzyków ludowych grających na unikatowych instrumentach, charakterystycznych dla Regionu Kozła.

– Powrót do Nądni to powrót do korzeni, bo to właśnie tam odbywały się pierwsze biesiady koźlarskie – mówi Szczepan Sobczak, wiceprezes LGD Regionu Kozła:

W piątek odbędzie się konkurs Młodego Muzyka Ludowego oraz warsztaty śpiewacze. Przewidziano też otwarcie wystawy, która powstała we współpracy z Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W sobotę występy kapel i koźlarska potańcówka ludowa. W niedzielę występy kapel dudziarskich i zaproszonych gości oraz rozstrzygnięcie konkursu muzycznego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku