°C

51-latek z dwoma promilami doprowadził do wypadku

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 51-latka, który kierując autem spowodował wypadek. Pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna mając 2 promile alkoholu w organizmie przewoził pasażerkę, którą naraził na niebezpieczeństwo – poinformowała we wtorek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

„Kobieta została zabrana do szpitala w Nowej Soli, a pijanemu kierowcy nic się nie stało. Za spowodowanie wypadku i jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna stanie przed sądem”

– powiedziała Sęczkowska.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatnim dniu września br., na lokalnej drodze między miejscowościami Podbrzezie Dolne – Bulin. Po zgłoszeniu o wypadku, policjanci z komisariatu w Kożuchowie pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie w przydrożnym rowie zauważyli uszkodzonego opla.

Poszkodowana pasażerka doznała obrażeń głowy. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki. Od kierującego wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak wskazała Sęczkowska, pomimo licznych apeli, kampanii medialnych, policyjnych akcji, czy surowych kar to kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek.

„Pamiętajmy, że jadąc po wypiciu alkoholu, kierowcy narażają nie tylko siebie. To przede wszystkim zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów, pieszych i pozostałych kierowców, którzy nie powinni płacić za brak rozwagi innych”

– zaznaczyła.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku