°C

UZ nawiązał współpracę z dwoma zielonogórskimi szkołami

Fot. Uniwersytet Zielonogórski
 

Uniwersytet Zielonogórski podpisał dzisiaj umowę o współpracy z dwoma zielonogórskimi szkołami średnimi: Zespołem Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika oraz CKZiU nr 2 Elektronik.

Jednym z powodów nawiązania współpracy jest podwyższenie poziomu nauczania w szkołach średnich oraz zachęcenie uczniów szkół średnich do podjęcia studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim. Mówi Władysław Papacz, Dziekan Wydziału Mechanicznego:

Współpraca będzie polegała między innymi na tym, że uczniowie szkół będą mogli korzystać ze sprzętu i laboratoriów uczelni oraz spotykać się z naukowcami uniwersytetu. Mówi Stanisław Rogulski, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Elektronik:

Kilka wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego nawiązało już kontakty ze szkołami średnimi, jednak umowy podpisane dzisiaj przez Wydział Mechaniczny są pierwszą, formalną próbą tego typu współpracy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku