°C

Tomczyszyn porządzi w PSL

zjazd wojewódzki PSL
 

Stanisław Tomczyszyn został formalnie wybrany na prezesa lubuskich struktur PSL. Wybrał go zjazd, który obraduje w Zielonej Górze. Do tej pory pełnił obowiązki szefa. Takie rozwiązanie było konieczne po śmierci Jolanty Fedak, wieloletniej prezes PSL w regionie.

Stanisław Tomczyszyn chce, by Ludowcy w kolejnych wyborach powalczyli ponownie o mandat poselski w okręgu lubuskim.

Na zjazd do Zielonej Góry przyjechał szef Ludowców. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że Tomczyszyn gwarantuje kontynuację dotychczasowej pozycji PSL w regionie.

Prezes honorowy PSL liczy, że zbliżający się kongres krajowy partii będzie sporym impulsem dla działaczy. Józef Zych mówił o tym w rozmowie z Radiem Zachód.

Szef lubuskiego PSL Stanisław Tomczyszyn to wieloletni członek zarządu województwa lubuskiego. Od dwóch kadencji sejmiku pełni funkcję wicemarszałka.

Dziś wybrano także zarząd wojewódzki PSL na nową kadencję. Nie znalazł się w nim inny wicemarszałek województwa Łukasz Porycki, który w głosowaniu dostał jedenasty wynik. Do zarządu weszło dziesięciu kandydatów z największa liczbą głosów. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku