°C

Trzecie miejsce Gorzowa w rankingu o elektromobilnych miastach

redakcja gorzowska
 

Opublikowano drugą edycję raportu „Ranking elektromobilnych miast. Jak polskie samorządy wprowadzają rewolucję w transporcie?”. W dziale „Ułatwienia dla elektromobilności” Gorzów zajął trzecie miejsce. Wyprzedzają nas Poznań i Szczecin.

Ranking miast elektromobilnych porównuje 50 największych miast pod względem wprowadzanych rozwiązań na rzecz wsparcia elektromobilności i transportu zeroemisyjnego. Osiągnięcia miast zostały zmierzone za pomocą 27 mierników podzielonych na pięć obszarów działania samorządów: transport elektryczny, transport rowerowy, ułatwienia dla elektromobilności, transport zbiorowy i czyste powietrze. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu:

Tegoroczna edycja rankingu powstała w wyjątkowym czasie – w trakcie pandemii koronawirusa, która w znacznym stopniu wpłynęła na nastawienie mieszkańców do miejskiej mobilności, a także trzy lata od przyjęcia ustawy o elektromobilności. 2021 rok to ważny rok także ze względu na przegląd unijnej dyrektywy w sprawie promowania ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów.

Cały raport dostępny do pobrania tutaj: https://www.politykainsight.pl/miastaelektromobilne

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku