°C

Przełomowa inwestycja w Międzyrzeczu

Fot. Zofia Popielecka
 

Podpisano umowę na przebudowę i modernizację przepompowni ścieków w Międzyrzeczu.

Inwestycja o wartości 63 mln złotych zostanie zrealizowana do końca 2023 roku, jeszcze tej jesieni rozpoczną się pierwsze prace nad projektem. Jak mówi  Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza, moment podpisania umowy z wykonawcą jest historyczną chwilą dla całej gminy:

Burmistrz dodaje, że remont oczyszczalni to działania dzięki któremu gmina zrobi duży krok naprzód, chodzi o poprawę komfortu życia mieszkańców:

Bogusław Czop, prezes Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, mówi, że obecna kanalizacja ma już 30 lat, w minionych miesiącach często dochodziło do awarii, dlatego remont jest jak najbardziej potrzeby:

Przypomnijmy, że gmina Międzyrzecz otrzymała 41 milionów złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku