°C

Stary parowóz stanie w skansenie Kolei Szprotawskiej

Parowóz pruski kolei lokalnych w szacie z okresu sprzed I wojny światowej. fot. arch. Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej
 

Ma ponad sto  lat – jutro odrestaurowana lokomotywa z 1909 roku stanie w małym skansenie Kolei Szprotawskiej przy ul. Morwowej. Początek operacji zaplanowany jest na 8.00 rano. Mogą ją obserwować wszyscy chętni.  

Potężny 180 – tonowy dźwig ustawi parowóz na odnowionym torze kolejowym. Akcja  będzie niecodzienna, nie tylko ze względu na sam parowóz, ale z powodu trudnych warunków terenowych, w których zostanie przeprowadzona.  Parowóz będzie stawiany bowiem z ulicy 1 Maja, na bardzo długim wysięgniku – informuje Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej.

Taki typ parowozu obsługiwał kolej szprotawską przed wojną. Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego, zabytkowy eksponat  przeszedł gruntową renowację.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku