°C

Anonim ws. zielonogórskiego teatru. Oskarżenia pod adresem dyrektora

Teatr Lubuski. Fot. M.Poniedziałek
 

W Teatrze Lubuskim panuje organizacyjny chaos, a dyrektor dopuszcza się mobbingu wobec pracowników. Takie zarzuty pojawiają się w anonimowym liście, który dotarł do Radia Zachód. Dyrektor teatru odrzuca te oskarżenia.

Redakcja Radia Zachód otrzymała anonimowe pismo podpisane „Pracownicy Lubuskiego Teatru”. Padają w nim oskarżenia pod adresem dyrektora Roberta Czechowskiego. Autorzy listu przyznają, że piszą anonimowo, bo boją się ujawnić. Ich zdaniem teatr pogrąża się w chaosie i brakuje mu wizji rozwoju. W liście jest też przypomnienie, że kilka lat temu doszło już do otwartego konfliktu załogi z dyrektorem. Od tamtego czasu jednak nic się nie zmieniło i dyrektor nadal traktuje wielu pracowników w sposób noszący rzekomo znamiona mobbingu.

Robert Czechowski odpowiada, że donosy stały się niechlubną tradycją w teatrze, a zarzuty z anonimu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej stwierdził, że anonim zbiegł się w czasie z planem powołania go na kolejną kadencję. Czechowski dodaje, że działalność teatru była kontrolowana po poprzednim konflikcie z załogą. Tamta kontrola nie wykazała nieprawidłowości – mówi Czechowski.

Anonim ws. zielonogórskiego teatru. Oskarżenia pod adresem dyrektora | Radio Zachód

Anonim ws. zielonogórskiego teatru. Oskarżenia pod adresem dyrektora | Radio Zachód

Anonim ws. zielonogórskiego teatru. Oskarżenia pod adresem dyrektora | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku