°C

Świebodziński Central Park otwarty!

Fot. Zofia Popielecka
 

Świebodziński park miejski, który powstał na dawnych błoniach, oficjalnie został oddany do użytku.

Kilkaset drzew, ścieżki, ławki, strumyk, fontanna i plac zabaw dla dzieci – to tylko część atrakcji, które od teraz można zwiedzać w nowym parku. Inwestycja o wartości niemal 18 milionów złotych, po ponad roku została zrealizowana. Jak mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Świebodzina, na to miejsce mieszkańcy czekali latami, a do jego powstania przyczyniło się wiele osób:

Burmistrz dodaje, że projekt parku był dostosowany do istniejącej już roślinności, chodziło o to aby miejsce było przyjazne środowisku:

Beata Czechowska ze Świebodzińskiego Domu Kultury, mówi, że park będzie doskonałym miejscem do prowadzenia zajęć plenerowych:

Zapytaliśmy mieszkańców Świebodzina co sądzą o nowym parku i czy zamierzają spędzać tu swój wolny czas:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku