°C

Inwestycje za ponad pół mld zł w szpitalu

RG
 

Szpital wojewódzki w Gorzowie czekają duże zmiany. Główny budynek lecznicy ma być rozbudowany. W planach na najbliższe 7 lat jest m.in. utworzenie centrum opieki okulistycznej, nowych bloków operacyjnych, nowoczesnej stacji dializ i wyposażenie laboratoriów. Obiekt przejdzie także termomodernizację.

Pieniądze na ten cel mają pochodzić przede wszystkim z Krajowego Planu Odbudowy. – Pandemia pokazała, że zmiany w szpitalu są konieczne – mówi prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, Jerzy Ostrouch:

Rozbudowa i termomedernizacja szpitala wojewódzkiego w Gorzowie ma kosztować około 600 milionów złotych. W ramach Krajowego Planu Odbudowy zarząd lecznicy chce pozyskać 482 miliony złotych dofinansowania.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku