°C

Ponad 10 mln za Grand Prix w Gorzowie

Fot. T.Jocz
 

Ponad 10 mln 200 tysięcy złotych zapłaci Gorzów za prawo organizacji cyklów GP na żużlu w latach 2022-2025, jeśli w środę zgodzą się na to nasi radni.

Jak napisano w uzasadnieniu uchwały: Zmienia się organizator cyklu Grand Prix i amerykańska firma Discovery, która zajmie się tym przez najbliższe cztery lata, przygotowała zupełnie nowy projekt organizacji zawodów i ofertę o wiele ciekawszą od tej z minionych lat. Z nakładów, jakie poniesie na GP Gorzów, Discovery przeznaczy 250 tysięcy euro na kampanię reklamową naszego miasta „jako ważnego celu turystycznego Europy”- czytamy w uzasadnieniu uchwały, którą procedować będą radni na najbliższej sesji.
Kilka tygodni temu na naszej antenie prezydent Jacek Wójcicki przekonywał, że organizacja Grand Prix byłaby ogromną korzyścią dla Gorzowa i lokalnego biznesu:

Oprócz głównego turnieju o tytuł indywidualnego mistrza świata, Discovery chce organizować w podobnym formacie, jako zawody towarzyszące, turnieje dla zawodników do 17 oraz do 21 lat. Jednorazowy event obejmować więc będzie organizację 3 turniejów- czytamy w projekcie uchwały gorzowskiej Rady Miasta.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku