°C

Nosorożec w teatralnym ogrodzie

fot. M. Sawoch
 

22 września obchodzony jest Dzień Nosorożca. Z tej okazji przy Teatrze im. Juliusza Osterwy zorganizowano nietypową lekcję historii. W teatralnym ogrodzie pojawiła się Stefania, czyli Nosorożec Gorzowski.

Jak się okazało, historia prehistorycznego ssaka odkopanego 5 lat temu podczas budowy drogi S3 jest doskonale znana mieszkańcom Gorzowa:

Głównym punktem obchodów Dnia Nosorożca był spektakl pt. „Nosorożek” w wykonaniu gorzowskich aktorów. Mówi Ewa Kunicka z Teatru im. Juliusza Osterwy:

Nosorożec Gorzowski stał się jednym z symboli miasta, mówi dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta, Marta Liberkowska:

Przypomnijmy, że szkielet Stefani Gorzowskiej, czyli prehistorycznego nosorożca został odkopany niemal w całości w okolicach Małyszyna. Ssak żył na terenie współczesnego Gorzowa około 120 tysięcy lat temu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku