°C

KAS rozbiła zorganizowaną grupę handlującą nielegalnym tytoniem

 

Funkcjonariusze KAS zatrzymali w Zielonej Górze dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej nielegalnym tytoniem. Skarb Państwa mógł stracić prawie 24 mln zł z tytułu niezapłaconej akcyzy – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Obaj mężczyźni przebywają w areszcie i usłyszeli zarzuty, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw skarbowych wielkiej wartości i prania brudnych pieniędzy”

– wskazała w czwartek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Podejrzani zostali zatrzymani w poniedziałek 20 września br. Funkcjonariusze KAS razem z policjantami przeszukali ich mieszkania, samochody i inne miejsca, gdzie mogły być ukryte dowody przestępstwa; zabezpieczono dokumenty i elektroniczne nośniki danych.

Sprawa miała swój początek w 2019 r., kiedy to w wyniku kontroli przesyłek kurierskich wykryto tytoń bez polskich znaków akcyzy.

W maju 2020 r. na terenie Raculi zatrzymano na gorącym uczynku trzech mężczyzn i przejęto blisko 1,3 t tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 3,5 kg narkotyków.

Sprawę prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku