°C

Plany, wybory i podsumowania w ZIPH

fot. RG
 

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa podsumowała ostatnie dwa lata działalności. Podczas spotkania w auli gorzowskiej Akademii odbyły się także wybory prezesa i zarządu Izby na najbliższą, 5-letnią kadencję.

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa jest największą niezależną organizacją zrzeszającą przedsiębiorców w województwie lubuskim. Reprezentuje interesy ponad 300 przedsiębiorców oraz organizuje staże i praktyki dla ponad 1000 uczniów. – Ostatnie dwa lata były dla nas trudne – mówi dyrektor Izby, Stanisław Owczarek:

Od 2005 roku funkcję prezesa Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej pełni Jerzy Korolewicz, który także dziś uzyskał większość głosów i pozostanie na stanowisku na kolejną kadencję.

A już w przyszłym roku z inicjatywy Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie powstanie Lubuskie Centrum Przedsiębiorczości. Ma ono wspierać regionalne firmy w zakresie doradztwa, szkoleń i działań informacyjnych. Będzie się mieściło przy bibliotece wojewódzkiej, w Willi Jaehnego, w której trwa gruntowny remont za ponad 10 milionów złotych. 

Otwarcie Lubuskiego Centrum Przedsiębiorczości jest planowane na kwiecień przyszłego roku. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku