°C

Dziś autobusami i tramwajami w Gorzowie jedziesz za darmo!

fot:E.Kobelak
 

Dzisiaj gorzowianie pojadą komunikacją miejską za darmo. Wszystko z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu. Jego celem jest  zwrócenie  uwagi na problem emisji spalin i zachęcenie mieszkańców do korzystania z rowerów, hulajnóg czy coraz bardziej nowoczesnej i ekologicznej komunikacji  miejskiej.

Niestety, niewielu kierowców zdecydowało się dziś zamienić swój samochód na autobus, tramwaj czy rower:

Większej ilości pasażerów nie widzi także rzecznik prasowy MZK Marcin Pejski, mimo to uważa, że takie wydarzenia mają sens:

Zapytaliśmy pasażerów MZK dlaczego wybierają ten środek transportu i czy widza zmiany w komunikacji miejskiej:

Warto dodać, że liczba samochodów w miastach z roku na rok mocno wzrasta. Ostatniego dnia ubiegłego roku w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta w Gorzowie zarejestrowanych było ponad 107 tysięcy pojazdów, w tym prawie 80 tysięcy samochodów osobowych.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku