°C

Zielonogórscy ratownicy medyczni oczekują na decyzję NFZ

Fot. Agnieszka Wojnarowicz
 

W poniedziałek, 28 ratowników medycznych z Zielonej Góry złożyło wypowiedzenie pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w naszym mieście.

Jest to prawie połowa wszystkich pracowników w tej placówce.

Chodzi o zwiększenie stawki za tak zwaną „dobokaretkę”. Mówi Marcin Mańkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze:

Na bieżąco próbujemy uzyskać informację z Lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie protestujących ratowników medycznych. Na ten moment Joanna Branicka, rzecznik prasowy NFZ w Zielonej Górze poinformowała, że spotkanie jeszcze nie dobiegło końca. Będziemy informować o nowych ustaleniach.

Zielonogórzanie, z którymi rozmawialiśmy popierają protest ratowników medycznych:

Do rozmów z protestującymi został wydelegowany nowy wiceminister zdrowia, Piotr Bromber.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku