°C

Bookcrossing. Uwalnianie książki

fot. K.Gonera
 

Co zrobić z książką przeczytaną od deski do deski? Można ją oddać do biblioteki albo pozostawić w specjalnym, ogólnodostępnym punkcie. Bookcrossingowe półki łączą żagańskich miłośników dobrej lektury. Wkrótce powstaną kolejne takie miejsca w mieście.

Bookcrossing to dzielenie się radością czytania. Każdy może pozostawić przeczytaną książkę w publicznym miejscu. Kolejny znalazca lektury ma wówczas szansę się z nią zapoznać, a później puścić w dalszy obieg.
– Książki na półkach szybko znikają, ale i pojawiają się nowe – mówi Karolina Antoniuk z żagańskiej biblioteki:

– Niebawem w mieście powstanie kilka nowych punktów tego typu – dodaje Karolina Antoniuk:

Bookcrossing w liczbach to ponad 20 tysięcy założonych półek w całym kraju i niemal 335 tysięcy uwolnionych książkowych pozycji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku