°C

Paraolimpijczycy oficjalnie powitani

foto: Krystian Machalica
 

Dziś w południe w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie 5 reprezentantów Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra zostało oficjalnie przywitanych przez działaczy klubu i licznych oficjeli po Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Do Zielonej Góry przywieźli oni 2 medale.

Wśród zawodników był zdobywca srebrnego medalu w strzelectwie z pistoletu sportowego na 25 m Szymon Sowiński, Tomasz Jakimczuk, który zdobył brązowy medal drużynowy w tenisie stołowym wraz Rafałem Czuperem ze Startu Białystok, oraz Piotr Grudzień (tenis stołowy 5-8 miejsce drużynowo), Kamila Kubas (kajakarstwo 9 miejsce na 200m) i Mateusz Surwiło (kajakarstwo 10 miejsce na 200m). Oprócz zawodników przybyli także ich trenerzy, oraz m.in. prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, przewodniczący Rady Miasta Piotr Barczak, czy poseł Bogusław Wontor.

Medaliści i ich trenerzy otrzymali także nagrody pieniężne od prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta. Szymon Sowiński, wraz z trenerem Markiem Maruchą dostali odpowiednio 30 000 zł i 15  000 zł, a Tomasz Jakimczuk i Jacek Kaczmarek 20 000 zł i 10 000 zł. 

Sama uroczystość rozpoczęła się od prezentacji paraolimpijczyków Startu Zielona Góra, przez prezes stowarzyszenia Danutę Tarnawską: 

Z kolei sami zawodnicy i ich trenerzy na występ w Tokio mieli różne spojrzenia:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku