°C

W Lubuskiem rusza rządowy program budowy mieszkań

fot. Daniel Sawicki
 

W ramach rządowego programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej na terenie gmin Lubuskiego Trójmiasta powstanie 800 mieszkań. Niemal połowa z tej puli w Zielonej Górze. Dziś powołano do życia spółkę, które będzie budowała mieszkania.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiono założenia programu. Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry, podkreślił, że pierwsze pieniądze są już na kontach spółki i wkrótce zaczną powstawać pierwsze mieszkania:

Łukasz Mejza, poseł niezrzeszony, podkreślił, że dzięki programowi mieszkaniowemu na Ziemię Lubuską trafi kilkadziesiąt milionów złotych:

Jarosław Pucek, zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, który odpowiada za program, zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu spółka postara się zorganizować pieniądze pod pierwszą inwestycję w Zielonej Górze:

Oprócz pieniędzy z programu rządowego spółka będzie sięgała po środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pierwsze mieszkania mogą zostać oddane do użytku na przełomie 2022 i 2023 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku