°C

Uczestnicy kongresu w Katowicach rozmawiają o roli Polskiego Ładu w odbudowie gospodarki

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys (L) i prezes ING Ban Śląski Brunon Bartkiewicz podczas sesji „Gospodarczy plan dla Polski”, w ramach XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
 

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński powiedział, że jednym z celów Polskiego Ładu jest wzmocnienie gospodarki dzięki wsparciu konsumpcji. Tadeusz Kościński wziął udział w dyskusji "Gospodarczy plan dla Polski" zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Szef resortu finansów podkreślił, że polska gospodarka rozwija się szybciej niż przed pandemią. Dodał, że wzrost trzeba podtrzymywać, bo nie wiadomo jak silne jest to odbicie. Wyjaśnił, że Polski Ład będzie wspierał gospodarkę poprzez wzmocnienie konsumpcji oraz większe powiązanie opodatkowania z wysokością zarobków.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys dodał, że poprzez zmniejszenie nierówności w zarobkach Polski Ład ograniczy napięcia w społeczeństwie. Wskazał, że nierówności majątkowe są główną przyczyną napięć w gospodarkach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach potrwa do środy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku