°C

Niemcy: minister finansów O. Scholz na celowniku komisji śledczej

Fot. PAP/EPA/Theo Klein / POOL
 

Minister finansów Olaf Scholz musiał dziś odpowiedzieć na szereg pytań, dotyczących ostatniej obławy w jego resorcie. Prowadzący w sondażach kandydat SPD na kanclerza oskarża CDU oraz opozycję o celową prowokację.

Zdaniem ministra Scholza zwołanie posiedzenia komisji Bundestagu tak krótko przed wyborami było „całkowicie zbędne”.

„W świetle obecnych sondaży lawina oszczerstw i pomówień pod moim adresem nie jest przypadkowa. Obecnie wszyscy próbują odnieść z tej nagonki zysk”

– oświadczył kandydat SPD. Olaf Scholz utrzymuje, że stał się celem zniesławiającej propagandy, która ma go zdyskredytować w oczach wyborców.

Media przypominają o ostatnich obławach w resortach finansów i sprawiedliwości, kierowanych przez socjaldemokratów.

„Zarzuty są poważne i nie zostały wyjaśnione na tyle, by je rozwiać”

– uważa tygodnik „Focus”.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Osnabrück dotyczy między innymi urzędu Financial Intelligence Unit, podlegającego Scholzowi. Instytucja z siedzibą w Kolonii miała się dopuścić skrajnych zaniechań w walce z praniem brudnych pieniędzy.

Kandydat SPD na kanclerza Olaf Scholz cieszy się obecnie największym poparciem wyborców, a jego partia po raz pierwszy od 16 lat osiąga lepsze notowania niż chadecja.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku