°C

Strzelanina na uniwersytecie w Rosji. 8 osób nie żyje, 20 rannych

Fot. PAP/EPA/Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej
 

Rosyjskie media niezależne podały, że sprawca strzelaniny na uniwersytecie w Permie zmarł w miejscowym szpitalu. Według danych Komitetu Śledczego Rosji, w wyniku działań mężczyzny zginęło 8 osób, a ponad 20 zostało rannych.

Około 11.00 czasu lokalnego, młody mężczyzna wtargnął na teren uniwersytetu w Permie i zaczął strzelać do ludzi. Część osób znajdujących się w budynku szkoły zabarykadowała się w salach wykładowych, a inni uciekli przez okna. Według danych służb medycznych, wśród poszkodowanych są osoby z ranami postrzałowymi i takie, które zostały ranne w wyniku upadku z dużej wysokości.

W trakcie próby zatrzymania napastnika doszło do wymiany ognia. Według rzeczniczki Komitetu Śledczego Swietłany Pietrienko, sprawca napadu na uniwersytet został zatrzymany, ale jest ranny. Radio Echo Moskwy napisało, że mężczyzna zmarł w szpitalu.

Napastnik, to jeden ze studentów. Radio Echo Moskwy podało, że chłopak napisał na jednym z portali społecznościowych, że od dawna planował taki atak i zastrzegł, żeby nie wiązać go z żadną organizacją terrorystyczną.

Strzelanina na uniwersytecie w Rosji. 8 osób nie żyje, 20 rannych | Radio Zachód

Fot. PAP/EPA/Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku