°C

Pirat drogowy okazał się groźnym przestępcą  

Fot.: KMP Zielona Góra
 

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali 31-latka poszukiwanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wysadzenie bankomatu na terenie Niemiec. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej - poinformowała w poniedziałek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 31-latka w miejscowości Brzezie niedaleko Sulechowa. Kierujący jechał swoim nissanem 114 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h.

„Tym razem okazało się jednak, że nie będzie to typowa kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, funkcjonariusze otrzymali informację, że będą musieli zatrzymać nie tylko dokument, ale także kierującego”

– dodała Stanisławska.

Jak wyjaśniła policjantka, mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wysadzić bankomat w jednym z niemieckich miast.

Według niemieckiego kodeksu karnego, za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 więzienia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku