°C

W Rosji liczą głosy w wyborach parlamentarnych. Na prowadzeniu obóz władzy

Fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
 

W Rosji trwa liczenie głosów po zakończonych wczoraj wyborach parlamentarnych i regionalnych. W wyborach do Dumy Państwowej najwięcej głosów uzyskują kandydaci rządzącej partii Jedna Rosja. Centralna Komisja Wyborcza podała, że po przeliczeniu głosów z połowy lokali wyborczych obóz władz dysponuje ponad 45-procentowym poparciem.

Na drugim miejscu jest Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, którą poparło około 22 procent wyborców. Na trzecim i czwartym miejscu, z poparciem niespełna 8-procentowym, są: Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji i Sprawiedliwa Rosja – o Prawdę.

Rosyjskie media zwracają uwagę, że po raz pierwszy od wielu lat w parlamencie zasiądą deputowani reprezentujący pięć partii. Szansę na przekroczenie pięcioprocentowego progu ma ugrupowanie Nowi Ludzie, które do tej pory uzyskało 6 procentowe poparcie.

Opozycja i niezależni obserwatorzy są zgodni, że wybory w Rosji zostały sfałszowane.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku