°C

6 samorządów podpisze dziś porozumienie w sprawie SIM

graf. Ministerstwo Technologii i Rozwoju
 

W Zielonej Górze podpisane dziś zostanie porozumienie w sprawie powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Podpisy złożą przedstawiciele sześciu samorządów, należących do Lubuskiego Trójmiasta. To właśnie to stowarzyszenie będzie firmować inicjatywę SIM w południowej części regionu. Jedną z gmin, która przystąpi dziś do programu budownictwa społecznego będzie Czerwieńsk.

– Już od dawna myśleliśmy o budownictwie komunalnym z powodu liczby wniosków o przydział lokalu komunalnego, jakie do nas wpływają – tłumaczy Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

Piotr Iwanus podkreśla dobrą współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości, który rozwiewał wiele wątpliwości i wspomagał fachową radą w kwestii powołania SIM.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku