°C

Stal Gorzów blisko brązu Ekstraligi

fot: PAP/Jakub Kaczmarczyk
 

Żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów pokonali Fogo Unię Leszno 49-41 w pierwszym meczu o brąz PGE Ekstraligi 2021 i są o krok od brązowego medalu obecnych rozgrywek.

Stal świetnie zaczęła mecz – po 3 wyścigach prowadziła 12-6, a kolejne biegi wygrywali Vaculik, Jasiński i Thomsen. W 4 biegu po raz pierwszy wygrała Unia – Kołodziej i Sadurski pokonali 4-2 Karczmarza i Jasińskiego. Po I serii gorzowianie prowadzili 14-10. 

Po 7 biegu, po II serii biegów, Stal nadal miała 4 punkty przewagi. Wprawdzie 5 bieg wygrała 4-2 i prowadziła 18-12, ale za moment był remis, a w 7 wyścigu Kołodziej pokonał Zmarzlika, a trzeci był Sajfutdinow. 4-2 dla Unii, gorzowianie prowadzili 23-19. Zaskoczeniem był fakt, że Zmarzlik ma po 2 startach ledwie 3 punkty, ale Vaculik i Thomsen notowali w tym momencie komplety. W Unii najlepszy Kołodziej – 2 razy wygrał.

Ósmy bieg niespodziewanie wygrał Karczmarz, który wyprzedził Pawlickiego, Vaculika i Sadurskiego. Stal wygrywa 4-2 i prowadzi 27-21.

Po kolejnym biegu na stadionie w Lesznie pojawiły się gwizdy – Stal wygrała 5-1(Thomsen przed Woźniakiem, Kołodziejem i Sajfutdinowem) i prowadziła już 32-22. Za chwilę po raz pierwszy na Smoczyku wygrał dziś Zmarzlik i po remisie po 10 biegu Stal prowadziła 35-25.

W 11 biegu Unia wygrała dopiero 3 raz w dzisiejszym meczu i po raz pierwszy 5-1. Doyle z Kołodziejem objechali Woźniaka i Karczmarza. Wynik meczu 30-36. 

Za moment Doyle jechał z taktycznej i znowu wygrał. Jego partner z pary – Damian Ratajczak – przyjechał drugi. Niepokonany do tej pory Thomsen trzeci. 5-1 dla miejscowych i Stal prowadziła już tylko 37-35. Na koniec 3 serii Stal wygrała na szczęście 4-2 i przed biegami nominowanymi było 41-37 dla zespołu Stanisława Chomskiego. 

Pierwszy bieg nominowany niespodziewanie wygrał junior Ratajczak przed Karczmarzem i Vaculikiem, Sajfutdinow był ostatni – remis 3-3 i 44-40 dla Stali. 

Ostatni bieg to wygrana Zmarzlika przed Thomsenem i dwoma leszczynianami. Ostatecznie gorzowianie wygrywają 49-41.

W najbliższa niedzielę rewanż w Gorzowie – mecz rozpocznie się, podobnie jak dzisiejszy, o 16:30. Tymczasem przełożony jest I mecz o złoto Ekstraligi. W związku z deszczem i złymi prognozami pogody zaplanowany na dziś mecz Motoru Lublin ze Spartą Wrocław przełożono na najbliższy czwartek. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku