°C

Uczniowie posprzątali Park Sowińskiego

Fot. Zofia Popielecka
 

To już 28 edycja akcji "Sprzątanie Świata", po raz kolejny przyłączyło się do niej Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, pracownicy razem z uczniami Szkoły Myślenia Twórczego zbierali i segregowali śmieci w jednym z miejskich parków.

Krystyna Walińska, kierownik Centrum Nauki Keplera, mówi, że w tego typu działania należy angażować młodzież, jak dodaje, to właśnie wśród młodych należy wyrabiać dobre nawyki:

Michał Chłodnicki, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Szkoła Myślenia Twórczego” w Zielonej Górze, podkreśla, że uczniowie na co dzień segregują śmieci wrzucając do odpowiednich pojemników znajdujących się na korytarzach szkolnych:

Uczennica Wiktoria Neumann, mówi, że nie tylko segregacja wiąże się z odpowiedzialnością za środowisko. Zdaniem licealistki, należy także zwracać uwagę na to co jemy i po jakie produkty sięgamy:

Nauczycielka Monika Derczyńska-Bronka, podkreśla, że młodzi ludzie mają coraz większą świadomość i często są bardziej odpowiedzialni od dorosłych, mają na to wpływ właśnie takie akcje jak „Sprzątanie Świata””

Przypomnijmy, że „Sprzątanie świata” jest akcją ogólnopolską i każdego roku angażuje wiele szkół, w tym placówki z regionu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku