°C

„Czekamy na wyniki śledztwa” – mówi prezes PKS Zielona Góra

Fot. KMP w Zielonej Górze
 

Trwa śledztwo w sprawie tragicznego wypadku pod Radomią, na drodze krajowej nr 32. Przypomnijmy: w poniedziałek popołudniu doszło tam do czołowego zdarzenia busa transportu medycznego z autobusem zielonogórskiego PKS-u, którym podróżowało ponad 50 osób. W wyniku wypadku wiele z nich zostało rannych, zginął też 21-letni kierowca busa.

Na ustalenia śledczych w tej sprawie czeka m.in. Piotr Pasterniak, prezes PKS Zielona Góra. Jak mówi, tylko dzięki przytomności i umiejętnościom kierowcy autobusu udało się uniknąć wielkiej tragedii:

Piotr Pasterniak podkreśla, że wypadek pod Radomią mocno wstrząsnął pracownikami zielonogórskiego PKS-u.

– Nie przypominam sobie równie poważnego wypadku z udziałem naszych kierowców – dodaje:

Śledztwo w sprawie wypadku pod Radomią prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze. Śledczy zabezpieczyli m.in. nagranie z kamery samochodowej jednego ze świadków, na którym widać przebieg tego zdarzenia. 

W ramach śledztwa przeprowadzona też zostanie ekspertyza techniczna wraku busa oraz sekcja zwłok zmarłego kierowcy busa, w tym badanie stanu trzeźwości.

Więcej o poniedziałkowym wypadku pod Radomią można przeczytać tutaj

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku