°C

PiS podjęło uchwałę „W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej”

Fot. PAP/Paweł Supernak

Zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie w siedzibie partii, przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, trwało półtorej godziny.
Jak poinformowała Anita Czerwińska, rzecznik PiS, kierownictwo przyjęło dwie uchwały.

Jedna z nich to uchwała „W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej”.

„Wiążemy przyszłość Polski z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim”

– mówiła rzecznik PiS.

Anita Czerwińska dodała, że zdaniem władz partii Unia Europejska potrzebuje zmian. Przypomniała też o trwającej konferencji w sprawie przyszłości Europy.

„Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny plan reform Unii Europejskiej. Będzie on nawiązywał do myśli ojców założycieli. Chcemy, żeby Europa wróciła do fundamentów, na których powstała”

– kontynuowała Anita Czerwińska.

Druga uchwała przyjęta podczas posiedzenia Komitetu Politycznego PiS dotyczy powołania pełnomocnika partii do spraw sportu. Został nim Ryszard Czarnecki, europoseł ugrupowania.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku