°C

Kolejne miejsce na mapie rowerowej regionu

Fot. Zofia Popielecka
 

W gminie Sulechów jeszcze w tym roku powstanie rozbudowany tor rowerowy.

Taki szlak dla miłośników dwóch kółek stworzono lata temu w jednym z lasów pod Sulechowem. Tu rowerzyści pokonują trasę ponad 20 kilometrów wśród drzew i podjazdów. Miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem gości z całego kraju, dlatego gmina podpisała porozumienie z Nadleśnictwem i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Sulechowianka”. Chodzi o to aby urozmaicić atrakcje na trasie. Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa, podkreśla, że jest to szansa na przyciągnięcie turystów do miasta i regionu:

Łukasz Duch, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie, mówi, że trasy, które mają powstać jeszcze tej jesieni będą urozmaicone, między innymi w nowe przeszkody:

Nadleśniczy Jarosław Pańczuk, mówi, że Nadleśnictwo Sulechów zawsze chętnie wspiera takie inicjatywy, jak dodaje trzeba jednak pamiętać o tym aby szanować lasy i nie zaśmiecać miejsc w których powstanie nowa trasa rowerowa:

Warto dodać, że budowa toru rowerowego to również inicjatywa grupy sulechowskich rowerzystów BikeSul.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku