°C

Obrady Rady ds. Potrzeb Zdrowotnych

fot. RG
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano I posiedzenie Wojewódzkiej Rady ds. Potrzeb Zdrowotnych. Celem spotkania jest opracowanie projektu Wojewódzkiego Planu Transformacji, dotyczącego zmian w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej.

Plan ma dotyczyć działań na lata 2022-2026. Mówi dyrektor Wydziału Zdrowia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Bożena Chudak:

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele NFZ, lubuskich samorządów oraz Ministerstwa Zdrowia, które reprezentuje Joanna Idaszak:

W sumie Wojewódzka Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych składa się z 13 osób i została powołana przez wojewodę, Władysława Dajczaka:

Po szczegółowym opracowaniu dokument zostanie poddany konsultacjom, a w październiku wojewoda lubuski Plan Transformacji przedstawi w Ministerstwie Zdrowia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku