°C

Dwumiejska konferencja na granicy

fot. UM Słubice
 

Dziś i jutro we Frankfurcie nad Odrą odbywać się będzie konferencja i dyskusja na temat opracowanie wspólnej wizji dwumiasta Słubice – Frankfurt, do 2030 roku. Wyniki konferencji przyszłości zostaną na początku 2022 roku włączone do konkursu pomysłów urbanistycznych.

– Pod koniec przyszłego roku oba miasta podejmą decyzje w sprawie wspólnych projektów kluczowych do roku 2030″ – informuje Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

Przy wsparciu zewnętrznego zespołu moderatorów, grupy robocze opracują wspólną wizję dwumiasta do roku 2030, która nie tylko skupi się na czynnikach infrastruktury, mobilności i gospodarki, ale także uwzględni obszary mieszkalnictwa, terenów zielonych, edukacji, kultury, cyfryzacji i zaopatrzenia w energię. Pod względem geograficznym uwaga zostanie skupiona na centrum dwumiasta, tj. na moście miejskim, promenadach nadodrzańskich oraz na obszarach w promieniu około jednego kilometra wokół mostu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku