°C

Modernizacja kotłowni nowosolskiego szpitala

Fot. Marek Turowski.
 

W nowosolskim szpitalu rozpoczęła się modernizacja kotłowni. Nowym, ekologicznym źródłem energii będzie gaz ziemny, który zastąpi miał węglowy. Inwestycja została podyktowana także katastrofą budowlaną, jaka miała miejsce w ubiegłym roku. Wówczas huragan złamał komin obiektu.

– Będzie to nowoczesny projekt, który musimy zrealizować jak najszybciej, bo koszty opału rosną. Poza tym kotłownia będzie produkować wodę lodową potrzebną do klimatyzowania powstającego bloku operacyjnego – powiedziała Bożena Osińska dyrektor placówki:
 

 
 
Na czas prac szpital został zabezpieczony w alternatywne źródło energii cieplnej. Realizacja inwestycji ma kosztować około 16 milionów złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku